Collections
-
First Grade
Resources helpful to typical first graders.
-
Second Grade
Resources for typical second graders.
-
Third Grade
Resources for typical third graders
-
Fourth Grade
Resources for typical fourth graders
-
Learn + Explore: Christmas
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learn + Explore: French Colors
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learn + Explore: Inauguration Day
Regular price $3.00 USDRegular priceUnit price per$5.00 USDSale price $3.00 USDSale -
Learn + Explore: Spiders, an Elementary Unit Study
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learn + Explore: Thanksgiving
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learn + Explore: The Election
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learn + PLAY ch, sh, th, and magic e
Regular price $8.00 USDRegular priceUnit price perSale price $8.00 USD -
Learn + PLAY Club Gift Card - 3 Months
Regular price $51.00 USDRegular priceUnit price perSale price $51.00 USD -
Learn + PLAY USA: Exploring Our Great 50 States
Regular price $10.00 USDRegular priceUnit price perSale price $10.00 USD -
Learning Companion - March
Regular price $2.00 USDRegular priceUnit price perSale price $2.00 USD -
Learning Companion - October
Regular price $1.00 USDRegular priceUnit price per$3.00 USDSale price $1.00 USDSale -
Let's Count Do-A-Dots
Regular price $5.00 USDRegular priceUnit price perSale price $5.00 USD





